| rateu a întrebat:

Eu in clasele a-5-a si a-6-a nu am prea invatat sa zic asa,adica nu prea mi-a pasat,am crezut ca o sa fie usor, dar nu a fost asa. Abia in clasele a 7-a si 8-a m-am dezmeticit si m-am pus sa invat si rezultate s-au vazut, in clasa a 8-a am terminat cu media 9, ce-a mai mare medie pe care am avut-o in 5-8.La Evaluare Nationala am luat note cat de cat bune,la romana am luat 9, 20 si la mate am luat nota 6, 70....dezamagitor,au fost subiecte usoare, dar..Bineinteles ca nu am intrat la liceul unde am vrut eu,respectiv mate-info(imi place informatica, dar cu matematica nu prea le-am avut eu in 5-8),iar acum am intrat la un liceu economic pe profil economie...ce as putea sa fac? Nu prea imi place liceul acela, nu am vrut sa intru acolo si.e cam departe de unde locuiesc eu.Credeti ca ar trebui sa ma mut pe mate-info sau sa raman acolo? Mama mea zice ca nu as putea sa fac fata la mate-info, stie ca am fost puturos in generala.Mama mea a terminat Politehnica, este inginera. Ajutati-ma va rog cu niste sfaturi ce ar trebui sa fac(sper sa nu ma luati cu "Du-te si vorbeste cu parintii nu aici" sau chestii de genul)Funda.

1 răspuns:
| MeddyMaddy a răspuns:

Ramai la liceul cu profil economic. Vei face materii de specialitate si daca ai profesoara buna la contabilitate si vei invata de la inceputul anului poti sa te duci la facultate pe acelasi domeniu si iti va fi foarte usor. Eu sunt la un liceu Economic si imi place foarte mult.