| Robexten a întrebat:

Sall TPU, mama mea s-a operat acum 2 luni de hemororizii externi si interni si se tot constipa, cat mai dureaza sa-i treaca durerea?

Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu e bine să fie constipată, că se poate rupe operatia, se fortează cind iese la wc, să mănince multe supe ciorbe, intestinul ăla operat are nevoie de lichide si de scaune moi pină se reface, cunosc persoane care sint operate de zeci de ani de hemoroizi, si nici acum nu au scăpat de dureri sau singerări in timpul scaunului, intrucit zona aceea este foarte sensibilă si are nevoie de ani de zile pină se vindecă, regimul este cheia, să evite constipatia si diareea că altfel e de rău.

3 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Pai depinde de tratament/de regim/si daca totul decurge normal, isi va reveni cu siguranta, astfel de raspunsuri le poti afla de la doctor.
O zi bunahappy

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Multumesc pentru fundă, cum se simte mama dumneavoastră?

| OnuOnulică a răspuns:

În câteva săptămâni o să fie ca nouă happy