| bogdancuB a întrebat:

Un prieten mi-a spus un banc pe care nu-l inteleg. `Stii bancu cu albina? Roiu'!
Va rog explicatimil si mie.

Răspuns Câştigător
| liliforever2012 a răspuns:

S-a referit ca trebuie sa pleci...si mie mi-l face fratele meu foarte des :*

4 răspunsuri:
| Alyra a răspuns:

Bună! happy
E ca şi cel cu guma: "Şterge-o!".
Nu e cine ştie ce banc amuzant.
Oricum, înseamnă: "Pleacă!".
Bye!

| BiuL a răspuns:

laughing
Mai multe albine impreuna formeaza un roi, cum mai multe vaci formeaza o turma si mai multi caini o haita.
Iar cand vrei sa ii spui cuiva sa ii plece intr-un mod informal poti sa ii spui "valea" "roiu" "mars"

| Buresbista123 a răspuns:

Un schelet intra intr un bar, se duce la barman si ii spune-
As vrea o bere si un mop!, banc spus de Pacino cauta l pe net totul e in felul in care l spui dar e ilar

| JohnZ a răspuns:

Poti sa-i spui si tu asa: Stii bancul cu guma? Sterge-o!