| alexuzzu a întrebat:

Salll! cum se prind facani? dati-mi idei in afara de faca zu borcanu si cu porumbu pe ata! funda! repede

1 răspuns:
| 6Radu5 a răspuns:

Eu cand ma duc la fazani ori ii prind cu laț,sau daca stii capcanele alea de urs,am unele in miniatura,pun boabe in mijloc si cand fazanul isi baga capul aceasta ii prinde gatul in dinti si mor repede fara chin.
Daca vrei sa ii prinzi vii baga o bota in pamant, de aceasta legi un fir scurt de pescuit cu tot cu carlig, in carlig porumb si fazani inghit boaba si carligu se prinde in gat, trage-l usor si rana se va vindeca repede.
Mult succes, si mie mi-a luat ceva pana am invatat sa ma folosesc de capcane.