| Jony501 a întrebat:

Salu,voi ce a-ți face dacă cineva ar avea încredere în voi,și stie ca nu pleci,dar tu ai vrea sa pleci,si daca pleci ar fi spre binele tău,și plecând știi ca ii dezamăgești pe alții,dar e spre binele tău, voi ce ati face?

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Plec pentru binele meu, nu raman sa ma chinui in amar

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Aș pleca.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu este vorba ce am face noi, ci ce ai face tu, daca este cazul tau.
Asa ca ai doua variante, daca pui alte persoane, starea lor de bine, inaintea ta... atunci nu o sa pleci (si posibil sa iti irosesti viata). Daca te concentrezi pe viata ta si pe langa acest lucru poate ii faci si un bine persoanei de langa care o sa pleci (pentru ca este doar o dezamagire de moment, nu una permanenta, peste 2 saptamani si uita), atunci o sa pleci.

Deci ce o sa faci? Evident ca toata lumea ar pleca. Desi nici nu cred ca se considera "sa pleci". Despre ce este vorba? O relatie? Grade de rudenie? Prieteni? Sau? Unde pleci, in alta tara? Sau pleci de langa ei ca o distantare si "rupere" de legatura?

Indiferent cum este, nu uita ca in final... nimic nu mai conteaza happy

| Jony501 explică (pentru DoarBogdan):

Da vreau sa plec în străinătate, lucrez la un restaurat, si cand ma duc la lucru plec în fiecare dimineață cu scarba la lucru nu mai vreau sa lucrez aici, sunt și putin oameni la restaurant și au încredere în mine ca nu o sa mai ec, dar nu mai pot sa lucrez asa

| DoarBogdan a răspuns (pentru Jony501):

Daca ai unde sa pleci si este ceva sigur, sau ceva ce nu ai regreta, atunci fa acel lucru.

Cat despre cei de la munca... doar ce ai vrea sa zica? Sa nu pleci? Pai normal ca nu. Si tu, daca ai avea niste angajati de care sa ai grija si care ii duc compania mai departe... tot la fel te-ai simti.
Aceste lucruri se intampla. Oricum peste cateva saptamani si uita.

Nu te ingrijora asa de mult, serios. E viata ta, traieste-o.

| J0B0MAT a răspuns:

Aș face ceea ce îmi doresc mai mult. Ce ar fi mai bine pentru mine.

| raMLesS a răspuns:

Pleci, nu iti dau altii de mancare.
Prieteni gasesti oriunde.