| KoNaD a întrebat:

Salut.
Acum aproape doi ani, faceam sport, sala de forta!
Pana la un moment dat, cand intr-o dimineata pe la vreo 3:00 si ceva numai tin minte exact cat era ora.
Am simtit o caldura pe piciorul stang de la sold in jos.
Desi m-am ridicat foarte greu din pat.
Au trecut cateva zile si durerea inca era.
In Septembrie anul 2016, m-am dus la urgenta
sa vad ce sunt cu durerile astea.
Am asteptat doua ore,mi-a luat niste analize.
Am asteptat sa imi spuna rezultatele.
L-a chemat pe tatal meu,si am asteptat pe un scaun.
Sa nu o mai lungesc,am iesit din spital si mergeam spre casa impreuna cu tatal meu.
Rezultatul durerilor era ca am o boala in sange,desi nu avea nicio legatura durerea cu boala de sange.
I-ar fi spus aia de la spital,ca eu am avut un contact sexual si ca de acolo am prins o boala!
O FI EA PROASTA,DA E PROASTA CU TONA,cum sa spui asa ceva?
Imi iei analize,imi bagi o perfuzie si la final imi dai un diagnostic la care nu avea niciun sens.
In fine,a trecut cateva luni am mers in Anglia am mers si acolo la control.
Acolo mi s-a spus ca nu am nimic si ca durerile trec de la sine, mi-a luat niste analize nu am nimic.
Dupa nu am mai mers la niciun doctor.
Am luat niste calmante cateva luni bune.
Dupa care,ma saturasem de dureri si de pastile.
Am venit iarasi in Romania la control si mi-au dat tot niste diagnostice in cat nici eu nu stiu pe care sa il aleg.
Am facut un control,mi s-a spus ca am Nervul Sciatic, am facut un CT.
Coloana imi este perfect buna nu se vad schimbari.
Am facut un RMN tot la coloana, la fel nu am nimic.
Am facut un RMN LA GLEZNA la piciorul stang si mi-au dat diagnosticul EDEM OSOS.
Am facut o injectie jos in zona calcaneului.
Nu mi-a trecut!
Dupa ce am venit cu rezultatele de la RMN, mi-a pus piciorul in Ghips sa merg cu Carjele timp de 3 saptamani.
Ma duc cu CT-UL,RMN-URILE la un alt doctor si imi mai spune si ala ca am Tendonul Rupt.
Inainte sa fac toate investigatiile alea,cu cateva luni in urma mi-a aparut si o durere de ceafa la inceput am crezut ca am dormit gresit.
Dar nu,durerea crestea pe zi ce trece!
Acum din cauza durerilor ma doare si piciorul si ceafa si in zona intima.
Acum iau niste pastile,m-am saturat de durerile astea de medicamente.
Se spune sa fii cat mai POZITIV, am incercat asta si am ramas cat de POZITIV am putut.
Daca stie cineva ce se petrece cu durerile astea in corpul meu sau daca a mai trecut cineva prin aceste dureri, il rog sa imi povesteasca sa stiu si eu de la ce au aparut durerile astea!
Pentru ca timp de doi ani, am avut multe diagnostice si nu stiam pe care il am!

4 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Incearca sa faci kinetoterapie mai multa si sa aplici unguente locale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am o problema la piciorul drept sciatic din nastere am inteles am avut exact aceleasi problema, desi nu am fost la nici un doctor de specializare foarte bun doar din ce m-am documentat. Au trecut când am inlocuit unele exercitii cum ar fi indreptarile/genuflexiunile normale cu jefferson, hack deadlift, trap bar deadlift, box squats Facute si de pe blocks https://youtu.be/OA1JhdJ-N90

Problema la gât vezi exercitiile neck curl si neck extension, se poate sa le ai de la tinut bara pe spate, de la genuflexiuni.

| KoNaD explică (pentru anonim_4396):

Da,dar nu am mai practicat niciun sport!
Acum 7 luni in urma am avut un MECI la BOX.
Am luat calmante si am intrat in MECI.
Am mai facut cateva zile ANTRENAMENTE, si dupa nu am m-ai facut BOX, vreau prima data sa ma vindec ca nu pot face nimic cu durerile astea, sunt insuportabile!

| anonim_4396 a răspuns (pentru KoNaD):

Incearca intinderi gasesti destule pe YouTube, si maseaza-l cu froam roller daca ai. Este un nerv acolo direct in mijlocul bicilor laughing
Si fa exercitii de incalzirea pompeazate doar cum ar fi kick backs si bird dogs, reverse hiperextension daca ai o banca.