| NonZarek a întrebat:

Salut, acum câteva zile am fost cu un motocross (mic) pe o câmpie, mai exact porțiunea aceea de lângă parcela, pe care nu este semănat nimic, e doar verdeață sălbatică.

În timp ce stăteam și admiram priveliștea, apare un fermier cu tractorul, oprește lângă mine și începe cu înjurăturile și sa facă scandal ca de ce sunt aici, sa dispar de acolo, ca eu și alții (nu știu despre cine vorbea) tot venim pe aici și ne facem de cap și distrugem totul (deși eu am fost pentru prima data acolo și nici nu am făcut ceva paguba plus nu era nimic semănat), a continuat cu înjurăturile iar eu am vorbit calm și frumos explicându-i ca nu am știut ca e semănat ceva și îmi cer scuze.

Poate sa-mi facă ceva legal? Sa cheme politia sa primesc amenda sau ceva?
Nu e niciun indicator și nici gard care sa ma avertizeze ca e proprietate privata sau alte treburi, nu știu dacă am făcut greșit ca am mers pe acolo sau nu.

4 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Legal nu cred ca s-ar complica având în vedere că până acum ati fost pe acolo cu zecile.Dar trebuie si tu sa înțelegi ca prin zonele ne semnalizare pentru asa ceva nu prea ai ce cauta.

| Mihaa890 a răspuns:

Lumea a luat o razna. Stai liniștit, nu are ce sa-ți facă. Simplu, nu mai mergi acolo.

| Freya1 a răspuns (pentru Mihaa890):

Nu o ia razna lumea cu nimic.Ca nici tie nu ti-ar conveni sa meargă cineva sa iti distrugă pământul unde vrei sa plantezi, trifoiul, iarba sau mai stiu eu ce iti pui tu pe pământul tau.
Nu stiu daca observi, dar mai nou "turisti" din curiozitate si tot la fel din lene urca si cu mașinile prin zone protejate sau unde cresc fructe sau arbori ce ar trebui protejați si distrug tot.

| NonZarek explică (pentru Freya1):

Corect, nici mie nu mi ar conveni sa tot între la mine în gradina sau pe parcela însă eu acolo eram pe margine cum ar fi, pe locul pe care nu se plantează absolut nimic.