| SofiaTeodorescu a întrebat:

Salut.Acum două săptămâni m-am angajat part time la un magazin.Din prima zi am simtit ca managerul meu nu ma suporta.In primul rand cand a vazut ca am mers la munca de fata cu mine s-a dus să-l întrebe pe director de ce sunt angajată. Apoi mi-a oferit un dulap, in vestiarul băieților.Ok am trecut peste, trecând peste faptul ca ma ignoră, nici nu ma salută, nu imi spune ce am de facut.Si are si o problema cu faptul ca imi parchez masina in parcarea magazinului, unde parcheaza toti angajatii.Vineri dimineață am mers la munca,inainte sa intru am fumat o țigară, el era lângă mine,l-am salutat el nu a facut-o,ca a doua zi,sâmbătă, sa imi spuna ca vineri nu am fost la munca, evident toți i-au zis ca am fost. Duminica a urlat la mine in ultimul hal pentru greseala unei colege spunând că eu sa nu fac asa iar ei ca e ok se intampla si sa gresim(foarte calm).Mi-a venit sa plâng, după două minute a venit la mine imi pune mana pe talie si imi spune că am ochii frumoși, presupun ca tot asa in batjocura.Eu nu il cunosc pe acest om.Aa si el nu imi face program, nu eram scris pe program, m-am rugat de alt manager de pe alt raion sa imi faca program.(Presupun ca nu ma suporta deoarece el a facut o glumă pe seama înălțimii prietenului meu iar prietenul meu pe defectul lui de vorbire având problema cu r, dar asta a fost acum cateva luni, ei sunt in relatie buna.)Va scriu sa intreb cum as putea rezolva problema asta? Sau poate sunt eu paranoia.Sa vorbesc cu directorul, la resurse umane sau direct cu el?

Răspuns Câştigător
| BiaAi5P a răspuns:

Bună!
Îmi pare rău să aud asta, deseori ne lovim de tachinări și glume de la oameni care vor să se bage in seama, poate asta vrea sa el însă nu știe să se comporte prea frumos din cate observ.
Dacă te deranjează atitudinea lui ar trebui să-i spui să vezi ce zice sau să le spui cum e situația superiorilor săi.
Sper să treci cu bine peste această situație.

| SofiaTeodorescu explică (pentru BiaAi5P):

Multumesc pentru raspuns!

| SofiaTeodorescu explică (pentru BiaAi5P):

Azi l-a întrebat(managerul) pe prietenul meu dacă poate sa glumească cu mine, pentru ca mereu am o fata de scorpie, a întrebat dacă asa sunt eu sau doar par, ca ar glumi si el da nu stie daca poate cu mine.Auzi ca ma face scorpie m-am dus la director si am vorbit cu el. Sper sa se rezolve.

| SofiaTeodorescu explică (pentru SofiaTeodorescu):

Auzind*

| BiaAi5P a răspuns (pentru SofiaTeodorescu):

Și eu sper sa rezolvi.
E bine că ai luat atitudine deoarece nimeni nu trebuie să se simtă jignit, marginalizat sau in alt fel la locul de muncă și nici în altă parte.