| brabbit24 a întrebat:

Salut all, am un blog si nu prea mai am idei despre ce sa scriu. Voi despre ce ati vrea sa cititi pe un blog sau ce v-ar face sa mai reveniti pe blogul acela si a 2a oara?

blogul este http://blogunimanui.blogspot.com

Răspuns Câştigător
| DeeDee a răspuns:

Mai, sa stii ca nu e rau ce ai facut pana acum. Dar titlul cu "blogulnimanui" m-a cam lasat rece, pentru ca denota lipsa de imaginatiesad chestia e ca tu scrii despre hip hop - deci ai targetul limitat. Treaba ce iti aduce cititori este umorul. Si reclama nesimtita. Dar nu are rost sa iti schimbi stilul doar ca sa ai cititori, pentru ca blogul tau isi pierde rostul si devine doar un "site" impersonal. Mai bine gaseste alti oameni cu bloguri si fa o intelegere sa cititi si sa va comentati reciproc posturile.

2 răspunsuri:
| DeeDee a răspuns:

Reclama nesimtita, asa cum o numesc eu este sa iti afisezi constant blogul la status, sa il afisezi pe toate celelalte site-uri unde ai cont (gen youtube, etc.). Sa trimiti mass cu anumite articole/posturi din el, in special cele amuzante in care dai link si pui o intrebare sau o problema, ca sa dai nastere si la discutii printre comentarii. In plus, iti poti gasi orintre blogerii mai populari pe cativa care ar putea fi dispusi sa te bage la recomandarile lor (eu pana acum am toti prietenii apropiati cu bloguri la link).
Mai sunt probabil si alte metode, dar nu imi vin in minte acumsad
Si multumesc mult pentru funditabig grin

| brabbit24 explică:

DeeDee poti sa imi spui despre ce reclame este vorba te rog? Targetul de hip-hop este de 50%.