| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am 13 ani. Am luat acum 2-3 seri 7 pastile de paracetamol consecutiv de placere, efectiv degeaba si desigur alte pastile nefolositoare pentru mine. Luna asta m-am indopat o gramada cu tusocalm, putin cu antinelvragic si cel mai mult cu paracetamol luna asta. Iar fix acum am luat 5 pastile pentru ca m-am enervat si a inceput sa ma doara putin dar acum ma doare mai rau si au trecut doar cateva minute. Pana acum luna asta m-au durut rinichii adica in spate in stanga si dreapta si ficatul, dar cred ca de vreo saptamana si un pic nu mai am aceste dureri. O sa patesc ceva? Mentionez ca le iau de placere si nu prea pot sta maxim o saptamana fara sa iau vreo pastila. Am fost internat in spital si da, am vorbit cu un psiholog dar in luna iulie. Nimeni nu stie ce fac si mi-e frica si sa spun. Voi pati ceva? O sa ma doara ceva? Trebuie sa merg din nou la spital sa ma interneze? Va rog seriozitate si raspunsuri bune si va dau coroana. A si am uitat sa mentionez ca am diaree de cateva saptamani neincetata si in timp ce iau pastilele parca respir mai greu dar imi revin in mateva minute.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Michaeel a răspuns:

Domne,nu e bine sa iei pastile de placere. Poti muri de supradoza. Daca iei pastile la plesneala normal ca apar probleme de sanatate. Da vei pati ceva, sunt cazuri in care iti enstompeaza stomacul sau alte porcari.Nu se iau pastile de placere ca nu asta este rolul lor, ma gandesc ca ai format o dependenta din moment ce zici ca nu poti sta fara sa le iei.E foarte periculos, mai ales ca tu ai o varsta atat de frageda.Trebuie neaparat sa mergi la spital si sa pui despre consumul tau necontrolat de pastile.

| LPCTSTR a răspuns (pentru Michaeel):

E troll, nu-ti bate capul.
Sa te uiti la data crearii conturilor cand vezi postari de acest gen... Probabil e aceeasi persoana: mai de unazi isi facea de cap cu un caine si zicea ca i-a placut, alta zi zicea ca-a facut-o cu ma-sa si i-a placut, in alta c-a facut-o cu sora-sa... daca este sa zica c-a facut ceva "de placere", reportez direct conturile, postarile lui sfideaza orice urma de realitate, deci daca nu este un psihopat la fiecare 2 zile care sa zica ca-i place sa faca sex cu caini, surori, mame, sau sa ia pastile, nu incape la indoiala ca avem de a face cu un plod foarte plictisit si n-are material sa posteze pe Facebook sa faca si mai mult de ras acest site.
Pur si simplu mi-e scarba de astfel de trolli imbecili.

| anonim_4396 explică (pentru LPCTSTR):

Dar noi n-avem ce face in fiecare seara il privim. Am adus eu "materialul" de pe alte parti aici, ca n-aveam cu cine sa-l discut rolling on the floor

| LPCTSTR a răspuns (pentru anonim_4396):

Chestia ciudata cu tie este ca faci foarte vag contextul in care pui intrebarea, pentru ca de multe ori cand ti-am raspuns cat mai generalist, am vazut ca te asteptai la raspunsuri subiectiviste.

| Michaeel a răspuns (pentru LPCTSTR):

Multumesc,voi tine cont de ce mi-ai spus happy

| sobolandepadure a răspuns (pentru LPCTSTR):

Troll? Mai bine taci din gura daca nu ai habar de seriozitate... Auzi, cica ti e scarba. Logic ca l am creat contul recent! Pentru ca am vrut sa pun o intrebare si sa am cu cine discuta pentru ca poate ma ajuta cineva si am mai pus acum cateva zile aceeasi intrebare aproximativ dar nu prea erau raspunsuri bune! Nu te mai baga ca musca in ****

| sobolandepadure a răspuns (pentru Michaeel):

MULTUMESC! Tu esti cred ca primul care imi raspunde serios! Unii sunt asa imbecili, ca cookie dog de se baga repede si zic ca cica e troll cand de fapt altii cine ce au

| sobolandepadure a răspuns (pentru LPCTSTR):

Trolli imbecili? ai citiit macar intrebarea toata? Daca eram troll nu cred ca mai ziceam ca am fost internat si ca ce simptome am si ca ma doare nu stiu unde. sper ca atunci cand o sa pui si tu o intrebare serioasa sa ti se faca la fel.

| LPCTSTR a răspuns (pentru sobolandepadure):

Plodane, oare cat de serios sa fii cand tu zici ca iei pastile intr-o veselie?! rolling on the floor Si tu te astepti sa te cred pe tine, pe ala care spune ca face sex cu caini, cu mame, cu surori... tot de placere?! rolling on the floor
Aveti acelasi format, aceeasi naratie, sunt aici de destul timp incat sa va recunosc, nimeni cu mintile-n cap n-ar veni aici dupa ce-a facut supradoza de placere... „mă leși?" rolling on the floor

| sobolandepadure a răspuns (pentru LPCTSTR):

Hai frate mai bine lasi subiectul ăsta balta si ma lasi in pace daca ai chef sa ma iei la misto laughing. Foarte amuzant te crezi facand misto de un copil

| LPCTSTR a răspuns (pentru sobolandepadure):

Pai stai putin, ca reactia ta este dincolo de asteptari, tu te vezi copil, vai steluta ta, si iei intr-o veselie pastile, iar perspectiva ta este pe cat se poate de calma... paralelic lucida.
De-as fi vrut sa fac misto, imi faceam un cont dedicat pentru tine. Insa stelele se aliniaza iar tu esti prea coliniar cu ele, deci nu fac exceptii.

Eu nu te cred si nimeni altcineva n-ar trebui. Un scenariu ca cel impus, din partea unui non-troll, ar fi dus la constientizare, tu nu o faci, deci n-am de ce sa te credbatting eyelashes wave

43 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Pastile multe luate de o dată distrug încet și lent ficatul iar din acest motiv, la un moment dat vei fi grav bolnav din cauza asta.
Asstfel, să cauți și să găsești medicul cu care poți să discuți deschis aceste probleme ale tale și să găsești soluții.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Daca stii sa scrii, stii si sa citesti. Citeste despre efectele supradozelor la pastilele pe care le bagi de-aiurea in tine.

| sobolandepadure a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

NU GASESC. ori nu stiu sa caut eu calumea. da mi tu un link te rog

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru sobolandepadure):

Cauti in cutie prospectul, citesti. Si nu exista sa nu stii sa cauti ca lumea! " prospect" atita ai de cautat

| LPCTSTR a răspuns:

Cont creat abia acum...
Culca-te, troll obosit, la 13 ani si 7 pastile de paracetamol erai deja pe jos, deci nu ne mai irosi timpul.

| Mosotti a răspuns (pentru LPCTSTR):

Nu e, tu stii cati din astia sunt? Care se joaca cu sanatatea lor, habar n-au, se indoapa cu analgezice aiurea, ii doare ceva gata. Nu te mira. Si daca a facut contul acum ce? A facut si a zis ce a avut de zis. La varsta lui cine stie si-o fi facut un reflex sa ia idiotenii, o obsesie.

Mai rau, altii iau sedative ca pe bomboane, benzodiazepine gen diazepam, anxiar, xanax, cum au putina agitatie cum pac, iau 1, dupa aia 2, dupa aia 3 si uite asa devin dependenti si toleranti la alea. In realitate cati "trolli" din astia sunt, habar n-ai tu, si oameni in toata firea.

Uite eu in dec 1997 am luat 22 parca, diazepame sa vad ce se intampla, nu a avut nici un efect, pe bune! Deci daca la 20 ani eram dus cu barca, dar altii la 13 ani.

| LPCTSTR a răspuns (pentru Mosotti):

Man, observa si tu un comportament in intrebarile astea.
Sa-nteleg ca atunci cand un cont nou acum 3 zile care zicea intr-o postare ca si-a tras-o cu-n caine si ca i-a placut, sau un alt cont nou acum 5 zile care zicea ca si-a tras-o cu ma-sa si ca i-a placut, sau un alt cont nou, abia facut, ca si-a tras-o cu sora-sa si i-a placut... iar acum, cand un cont nou abia facut zice ca ia pastile intr-o fericire si ca-i place, sa ma astept sa-l cred ca asa face?
Pana si modul in care este scris textul se aseamana cu celelalte, deci nu-mi spune mie ca nu e cont pentru troll doar pentru ca s-a legat de pastilute si "miroase" a poveste reala... mă leși? straight face
In orice caz, daca chiar ar fi fost un plod de 13 ani care lua pastile aiurea, el oricum e distrus, eventual dependent; si cine suntem noi sau tu sau eu sa dam sfaturi pentru dependenti?! Hai sa nu mai pierdem timpul cand mai sunt si altii care chiar merita.

Ca sa fie clar: unde sunt raspunsurile de ingrijorare din partea trollului? Eu nu vad sa fi dat pe aici nici cand a creat postarea, nici dupa raspunsurile noastre, pana acum ar fi trebuit sa zica si el ceva. Asa fac majoritatea cretinilor: isi lasa perlele si-asteapta ca prostii sa se bata cap in cap... hai sa revenim la realitate, inteleg ca vrei sa ajuti, dar mai trebuie sa te uiti si dupa tipare... ca s-ar putea sa nu ajuti pe nimeni.

| Mosotti a răspuns (pentru LPCTSTR):

Stai ca abia au trecut 12 ore de cand a pus intrebarea, sa vedem pana diseara daca zice ceva.
Aaa, daca a deschis intrebari din 5 conturi da, ai dreptate, nu stiam. Aia cu cainele da e absurda, clar e trolling.

Pacat, nu stiu ce rost are sa isi bata joc de forum, mai era unu care insulta pe aici TPU2019 userul, si mai erau doi, ala TheBloodyHound si inca unu Andrei, i-am explicat f clar lui TPU2019 acum 3-4 zile ca nu imi convine cand multi strica imaginea forumurilor!
Tot nu pricepea, cu dovezile in fata si nega, deci ce sa zic.
L-am raportat, s-a rezolvat, nu e normal asa. Bine, la trolling e discutabil, interpretabil, dar la insulte, injuraturi e f clara treaba.
Forumul nu e precursorul FB-ului, nu au nici o legatura ca fel de a fi.

| sobolandepadure a răspuns (pentru LPCTSTR):

Hai ca, cont de troll daca e..Frate tu zici ca e cont de troll si poate e chiar posibil sa am ceva. Mai bine treceai peste intrebarea asta si gata

| sobolandepadure a răspuns (pentru Mosotti):

Chestia eu ca eu am creat contul acum pentru ca am vrut sa pun o intrebare urgenta! nu e logic? Si eu zic ca nu mai puneam ca disperatu intrebari daca patesc ceva si etc daca nu era adevarat. Dar ce sa faci. sunt oameni care se baga repede si spun ca e troll sau ceva cand altii cine stie ce boli au sau ce au patit.

| sobolandepadure a răspuns (pentru LPCTSTR):

Unde sunt raspunsurile ingrijorate? Nu mai am si eu dreptul de a dormii? acum 5 minute m-am trezit! Unii sunteti asa siguri pe voi...

| sobolandepadure a răspuns (pentru Mosotti):

Salut. aseara nu am vazut ca nu am primit niciun email ca si cum as fi primit raspunsuri. scuze. Si ma si miram ca nu am primit nici un email si am zis ca acum cand m-am trezit sa intru eu personal pe TPU si uite ca acum sunt raspunsuri si m-am bucurat crezand ca sunt care sa ma ajute. de unde. vad unu care zice ca cica fac troll, eu chiar am nevoie de ajutor?

| sobolandepadure a răspuns (pentru Mosotti):

Vreau sa precizez ca asta e singurul, primul si ultimul meu cont de pe TPU. il am doar de cateva zile pentru ca am mai pus intrebarea asta dar nu prea erau solutii sau ajutor prea bun. plus ca mi-a anulat intrebarea si nu mai vad raspunsurile asa ca aseara m-am decis sa mai pun inca odata intrebarea. intrebarea fiind asta care e acum. Nu stiu ce credeti voi dar eu chiar am nevoie de raspunsuri serioase ce e asa greu de inteles?

| Mosotti a răspuns (pentru sobolandepadure):

Pai asta am zis si eu si azi noapte si azi, nu consider ca esti troll, sunt multi care au facut ca tine si am dat si exemple de altii care fac mai rau, cunosc eu personal, nu din auzite.
Cu conturile alea multiple de care zice dog nu stiu, eu am zis strict referitor la intrebarea asta.

| Mosotti a răspuns (pentru sobolandepadure):

Daca zici tu ca nu ai alte conturi, este okey, te cred, sunt multi care au acelasi stil.
De exemplu o tipa de aici pe alt forum a vazut unu care seamana la stil si are aceiasi varsta cu mine si cica ala sunt, nu sunt. Ala scrisese ceva de sex. Eu aici sunt f deschis si la sex cu privire la mine si zic multe, deci nu-s omu sa ma ascund, e doar un exemplu.

Pai nu trebuie sa mai iei 7 din alea, ca nu face bine! Cum adica iei de placere?!

Fii atent, seteaza sa vezi raspunsurile aici, eu asa am setat sa apara la notificari aici adica la clopotel in dreapta sus. N-ai primit mailuri ca probabil ca ai setat sa nu primesti mailuri. Eu vad imediat daca mi s-a raspuns sau nu, vad aici. Nu am vrut pe mail.

| sobolandepadure a răspuns (pentru Mosotti):

Eu unul nu ma mai complic atat sa explic pentru cookie dog!

| sobolandepadure a răspuns (pentru Mosotti):

Da..probabil am uitat sa setez sa primesc.

| Mosotti a răspuns (pentru sobolandepadure):

Da, eu am setat asa ca sa vad aici ca intru mereu, nu trebuie sa ma anunte pe mail ca sa intru, adica sa ma anunte ca mi s-a raspuns. Probabil varianta cu mailul e pentru cei ce nu intra decat daca li s-a raspuns lor.

| PainTech a răspuns:

Dupa 4 pastile de paracetamol luate in decurs de cateva ore eu nu mai puteam de rau.

Tu zici ca ai luat 7 pastile de placere? Greu de crezut...

| sobolandepadure a răspuns (pentru PainTech):

Din pacate nu am putut scrie mai mult aici pentru ca mi-a fost frica sa nu mi se intample ceva asa ca am scris cat mai repede si mai pe scurt si sa primesc rapid raspunsuri. scuze. Chestia e ca inainte sa iau cele 7 pastile acu cateva seri, nu mai luasem de aproape o saptamana si de aceea am luat atatea. Efectiv una dupa alta si ca sa nu ma prinda cineva. Si dupa m-am simtit mai bine daca ma crezi.

| sobolandepadure a răspuns (pentru PainTech):

Asta zic si eu! efectiv nu am nimic! Adica 12 pastile in 2-3-4 zile? Si nu am nimic. ma simt perfect. doar ameteli si foame excesiva. Adica ametesc repede daca suflu spre ceva sau fac efort mare. Eu ma mir si acum ca nu am nimic de la peste 20+ pastile toata luna asta pana acum! Si singur la spital nu pot merge. mi e frica ca ma trimit la nebuni fortat daca afla aia ca am luat de placere. mi e frica! nu stiu ce sa fac! de aia am pus intrebarea aici! credeam ca ma puteti ajuta dar majoritatea iau intrebarea la misto dar le multumesc la cei care imi raspund serios. La spital nu pot merge pentru ca nu am motive sa-i spun mamei de ce sa mergem! si nu pot spune direct ca am luat nu stiu ce pastile pentru ca mi e frica sa nu doamne fereste sa mi dea o palma ( nu o cred in stare de asa ceva ) sau sa ma lase fara chestii valoroase. Sper ca ai citit pana aici si daca o iei in serios iti multumesc din suflet.

| LPCTSTR a răspuns (pentru sobolandepadure):

Bine man, hai sa-ti intru-n joc.
"Si singur la spital nu pot merge. mi e frica ca ma trimit la nebuni fortat daca afla aia ca am luat de placere. mi e frica!"
Si tu nu crezi c-acolo ti-e locul? Eu zic ca dawinking wavebatting eyelashes

| sobolandepadure a răspuns (pentru LPCTSTR):

FOARTE URAT DIN PARTEA TA! Stii? eu nu o sa stau sa mi consum nervii pe tine, nu pot sa cred ce imi irosesc eu timpul raspunzand tie!

| LPCTSTR a răspuns (pentru sobolandepadure):

Aha... si, daca era sa intru-n jocul tau, era foarte frumos din partea ta sa te droghezi? Asta vrei sa auzi? Ca este bine sa continui ciclul inconstientei cu si mai multe droguri, eventual antibiotice (ca de ce nu?); nu vrei cumva si niste PPI-uri? Nititca antidiareice? Cum sa nu?! avem bani de paracetamol sa le tragem pe nas, dar nu de antidiareice... ca nu aveam deja pampers, ai?

Desigur, daca scenariul era real, gaseam niste semne evidente; dar "7 pastile de paracetamol consecutiv de placere", pentru ca... nu intreci realitatea? De ce 7 si nu 12? Psihiatria se va ingriji de tine, du-te cu cele mai multe sperante, recomand maximbatting eyelashes happywinking

| GoldenZenith a răspuns:

Eu zic ca daca n ai luat xanax, ai trait degeaba. Paracetamol e apa de ploaie. Rip

| Mosotti a răspuns (pentru GoldenZenith):

Eu i-am zis lui dog, nu e troll deloc, asa a facut! Stiu multi asa, si cum am zis, multi iau si xanaxe, diazepame, anxiare, clonazepame cum e ceva agitatie, nu dorm putin, gataaa pac pac. Unii iau f mare doza pe zi, asa au ajuns, deci mai grav decat ce a luat initiatorul.
Cum vine cate unu cu din astea, e troll, inseamna ca nu se traieste in realitatea existenta, e nebunie de din astia, si cu altele mai grave.
Noroc ca xanaxu nu se da decat cu reteta verde.
Acuma agocalminu se da cu reteta mai nou.

Unii iau amfetamina de n-au treaba baietii, 12 ore sunt energici si asa mai departe, ce trolli? In 37 luau Pervitin cu pumnu si oameni in toata firea amfetamina, ca era la liber, ce va mira? Ca pana la urma na, cand vede ca e misto vedeai ca luau si oameni care in mod normal jurai ca nuuuu ia, luau "mmm dar parca e misto..de ce nu".

Daca ia de ex multa aspirina des poate sa ramana surd pana la urma.

| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Are 13 ani rolling on the floor Nu te-ai prins? Bine calculeaza, a luat 7 deodata gandea asa la 13 ani in pastile era in stare sa scrie? Nu cred ca va fi raspunsu maine dimineata cand te vei trezi sa-l vezi si tu.
vai de mine rolling on the floor ce-am facut...

| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Si pe zenith am blocat, e cu eiwinking.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

7? Pai si daca iau 10 trei zile consecutiv tot scriu, nu ii fac nimic alea neaparat, normal ca a putut sa scrie. Bine sa nu iei o luna continuu.
Sa nu mai ia totusi, ca nu se stie.

| sobolandepadure a răspuns (pentru GoldenZenith):

De ce iei la misto?

| Sophieka a răspuns:

Ti-au scris cei de la telefonul copilului. Contacteaza-i daca chiar vrei ajutor.

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna!

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam.
Poti primi ajutor specializat in mod gratuit.

Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Telekom, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.116111.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Acum poti primi consiliere gratuita si direct de pe telefonul mobil, descarcand aplicatia noastra http://www.116111.ro/descarca-aplicatia

Asteptam sa te ajutam!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Me imi place cookie dog si tu delooc crying. Uite te rezolva nenea cu telefonul daca nu esti fake.