| Tuca10 a întrebat:

Am 16 ani si fumez de la 12 ani, la 13 am inceput si cu alea mai puțin legale ( dacastiti la ce ma refer ). Fumez 2 pachete de dunhill negru pe zi si 10g in fiecare sambata. Întrebarea este : daca ma duc sa-mi fac analize pot sa iasa si alea? Nu ma intereseaza de tigari dar nu vreau sa iasa si altele. Nu vreau răspunsuri cu " lasa-te de fumat "

Răspuns Câştigător
| RoCkKiD a răspuns:

Canabisul poate fi detectat in urina si sange pana la o luna de la ultimul consum (daca esti consumator frecvent) dupa consum insa ramane in firul de par luni de zile dupa ultimul consum deci daca esti consumator se poate afla, daca chiar isi doreste cineva. Daca vrei sa treci un test de sange si esti mai plinut (cu cat esti ami gras ramane mai mult in corp) ar trebui sa te abti cu vreo luna jumate inainte de test (probabil mai putin dar ca sa stii sigur).

Acum, partea buna e ca trebuie o analiza specifica pentru par care nu se face in cazul analizelor standard de sange.

6 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca e vorba de 'mari', vezi ca aia ramane in organism foarte mult. Am patit chiar sa-i simt efectul mai multe zile la rand.
Deci inainte de analize nu baga 'ilegale', cel putin o saptamana.
Nicotina nu iese la analize din cate stiu, se urmaresc altele, in schimb poti avea probleme de coagulare sau anemie de la excesul de tutun.

| Andreeush a răspuns:

Normal că ies la analize.
Oricum e treaba ta, dacă pe tine nu te interesează sănătatea ta noi nu avem nici o problemă.

| SG1995 a răspuns:

Depinde ce iei? Etnobotanice sau iarbă?
Ce fel de analiz e îți faci?

| alina2k18 a răspuns:

Daca esti consumator de substante mai putin legalewinking si iti faci analize da, ies.
Ma refer la analize pentru depistarea consumului de substante nu analize uzuale glicemie, colesterol, fier etcwinking

| Dandinelle a răspuns:

Daca bagi de alea incearca cu o pipa sau vap ca sa nu mai bagi mai mult tutun cu rulatul, dar efectul e putin diferit. Pe langa asta, stiu ca nimeni nu scrie pe-aici chestii de genul, excesul de consum de de-alea ai sa vezi ca duce la anxietate, stari de nervozitate, insecuritate etc, pe termen lung si sa nu mai vorbim de problema tuturor : coach potato.

| AlexiaAlexxia111 a răspuns:

Probabil daca te au afectat in acești 2 ani foarte mult plămânii, iese la radiografie.
Daca tusesti din senin e un semn. Cumperi boala cu bani.