| anonim_4396 a întrebat:

Salut,am 16 ani si maine ma duc la BCR sa imi fac un card. Vreau sa il asociez cu Paypal sa pot face cumpărături on-line..As dori cine stie sa imi zica care e procesul pentru ca am cautat pe google dar unii zic într-un fel altii zic într-un fel si nu am inteles mai nimic.Multumesc happy

1 răspuns:
| Couragebv a răspuns:

Cu cardul (bcr) sau oricare card, o sa ai un numar de card format din 12 caractere numere numai, si ai nevoie de numarul de cont (iban) plus cele 3 numere din spatele cardului, langa semnatura. Acum dupa ce iti faci cont paypal, trebuoe sa validezi cardul, asta insemna ca o sa iti ia o suma din card ( 15 -20) de lei si o sa te intrebe de codul tranzactie, il gasesti in desfasuratorul lunar de la banca. Apoi iti returneaza banii.