| pro a întrebat:

am 16 ani si sunt clasa a 10...la informatica nu prea facem nimic (ne trimite sus la calculatoare si jucam fifa/gta/cs ) si stiu ca in clasele liceale se invata anumite limbaje de programare...cum de la scoala nu am prea mari sanse sa invat ceva m-am gandit sa invat acasa dupa tutoriale

intrebarea mea este : cu ce limbaj ma sfatuiti sa incep? (mentionez ca stiu bazele adica stiu sa rezolv un algoritm etc) am auzit ca c++ e cel mai cautat dar si cel mai greu si cel mai complex

1 răspuns:
| KSDT a răspuns:

Te sfatuiesc sa incepi cu baza, invatand foarte bine fluxul de executie. "C"-ul este cel mai indicat in situatia ta.