| fabian12345326 a întrebat:

Salut, am 16 ani si vreau barba(nu veniți cu motive de genul:o sa te saturi, esti prea mic și asa mai departe) am încercat sa dau cu bic-ul și tot nu iese nimic la suprafață... Tata are o barba destul de frumoasa. Ce as putea sa fac sa-mi creasca,, rapid" barba?

4 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu venim cu motive enumerate mai sus big grin, nici nu ma gandeam la asta pana sa nu scrii tu.

Dar revenind. Nu ai ce sa faci... daca asa este organismul tau, asta este. Ai numai 16 ani, este oarecum normal sa nu iti apara, esti inca tanar. Lasa totul sa vina de la sine, si cand o sa fie cazul de barba, o sa fie big grin Nu poti sa grabesti procesul.

| Wr3nch a răspuns:

Nimic. Astepti ca esti inca adolescent, si mai trebuie sa lucreze hormonii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vrei cam multe la 16 ani, bărbii ii i-a timp sa se maturizeze. Sa crească toate firele. Probabil doar la 20-30 poate chiar 40 de ani o sa fie matura complet.
Sunt anumite produse care funcționează să-ți crești barba, dar au efecte adverse așa că nu ții le recomand la vârsta ta. Daca le iei, măcar documentează te despre ele.
Sunt Rogaine minoxidyl 5 la sută și biotina ori Toppik(masca cu colagen, e doar o.masca nu tine părul). Eu am lu-at doar după 21 de ani. Nici atunci nu le înghit prea bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa-ti transplant d-ala, ca Dorinuțul nostru national.
Ia de jos, pune sus.