| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am 21de ani si am o problema cu integrarea in societate, nu am un loc de munca, nu gasesc de munca si sunt singuratic. Am cunostinte, ma duc doar prin baruri si mai vorbesc cu unu cu altul dar tot nu am reusit sa imi fac prieteni. Cu fete nu am vorbit niciodata, arat bine sunt inalt, parca ma vad pierdut. am intrat si in depresie. Ce sfaturi imi dati? Fara jigniri daca vreti sa imi dati un sfat imi dati daca nu nu.

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Urgent vezi de un loc de munca sau vezi de un curs de calificare

| Xmen22 a răspuns (pentru RAY):

M-am gandit sa ma angajez ca ucenic intr-un service auto.

| supadeceapa a răspuns (pentru Xmen22):

De ce nu ajutor de bucatar? E multa munca, dar poti ajunge departe. Pentru restul, mai bine ai merge la psiholog. N-ai vorbit cu fete nici pe Facebook?

| RAY a răspuns (pentru Xmen22):

Oriunde e un inceput man, important este sa ai ceva de lucru

| Superior a răspuns (pentru Xmen22):

Daca lucrezi intr-un service auto, ai ocazia sa socializezi cu alti utilizatori de patru roti si sa-ti dezvolti aptitudinile sociale. De asemenea, poti sa-ti faci si prieteni prin diverse astfel de anturaje.

| Xmen22 a răspuns (pentru supadeceapa):

Nu am vorbit cu nicio fata pe Facebook, la liceu am avut doar baieti si eram prea "salbatic", acum regret ca am pierdut niste ani frumosi.

| VictorJulien a răspuns:

Parca ma descrii pe mine in mare parte, exceptant partea cu vorbitul cu fetele si locul de munca, am avut doua locuri de munca pana acum dar momentan nu mai.
E naspa daca ai intrat in depresie, dar poti sa iti revii daca iti faci o prietena sau facand chestii gen calatorii sau poti sa faci cursuri.Asa iti vei mai ocupa timpul si vei mai uita de depresie, poate tu nu esti asa adanc intrat in ea ca mine.Eu nu-mi gasesc rostul momentan si sunt in depresie de mult timp cred ca de vreo 3 ani