| changedmind a întrebat:

Am comandat ceva de pe okazii, iar cand am ajuns acasa cu coletul, am constat ca marimea nu este potrivita, si mai presus de asta era si defect produsul respectiv (un hanorac), problema este ca pe pagina produsului scrie ca poate fi returnat in caz ca marimea nu corespunde. Am contactat respectiva persoana de la care am comandat, dar nu am primit inca un raspuns. Intrebarea mea este cum pot returna produsul? Adica, il impachetez frumos, scriu adresa.etc si merg la posta. Dar platesc doar valoarea coletului (de exemplu 10 lei )? Iar atunci cand imi trimite produsul schimbat, trebuie sa platesc iar valoarea produsului sau doar costul de transport?
Multumesc.

1 răspuns:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Plătești doar expedierea, este în sarcina vânzătorului să suporte de această dată toate costurile, a dat dovadă de rea credință!
Pa, pa.