| WhereIsEverybody a întrebat:

Salut, am cumparat 4 sticlute de lichid pentru tigara electronica de 50ml de la aramax.
Se poate sa-l combin cu o baza? De exemplu 10ml din aroma asta si 90ml de baza sau aromele astea de 50 de ml nu sunt facute sa le combini cu baza? Pe aroma scrie 75 VG

1 răspuns:
| mastadont a răspuns:

Lichidul pe care l-ai cumpărat tu este deja combinat să zic așa. Dacă vrei să ți-l faci singur o să ieși mult mai ieftin. Trebuie însă să cumperi separat baza și aroma, să le amesteci și să le lași să se amestece vreo zi. Nu pot să-ți spun niște proporții bune pentru că și eu tot gata-făcute le iau, mai ales că eu vapez lichid cu nicotină.