| Ady117 a întrebat:

Am făcut o pizza la tigaie și când am încercat să iau capacul nu a mai mers. Am tras destul de tare de capac timp de vreo 5 minute și nimic. Ce e de făcut?

12 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Arunc-o la gunoi, fă alta

| Ady117 explică (pentru sierra1):

Ce anume să arunc la gunoi? Tigaia?

| sierra1 a răspuns (pentru Ady117):

Pizza sau tentativa, in mod sigur

| Ady117 explică (pentru sierra1):

Cum puteam să arunc pizza dacă nu puteam scoate capacul?
Nu ai înțeles că s-a blocat capacul tigăii? Dar într-un final am reușit...

| sierra1 a răspuns (pentru Ady117):

Ce problemă gravă ai! Si stai cu capacul pe cratiță până iți dă cineva o soluție la mizeria asta? Hai fii serioasă!

| Ady117 explică (pentru sierra1):

Tu cred că ai o problemă. Mereu când văd răspunsurile date de tine către cei care pun o întrebare, le văd agresive într-un fel. Dacă nu ştii să dai răspuns la întrebare, nu mai răspunde deloc!
Mie îmi zici să arunc pizza, când eu încercam să îmi dau seama cum să scot pizza din tigaie, pentru că era blocat capacul.
Nu, nu e o problemă gravă, dar este o problemă. De ce aş arunca tigaia care este destul de scumpă, în loc să caut o soluţie pentru a da capacul jos.
Şi sunt sigur că cineva care a avut aceasta problemă şi care a reuşit să dea capacul jos, ar fi ştiut să-mi răspundă. Cum şi eu am dat capacul jos şi aş ştii să răspund în viitor cuiva care ar pune această întrebare.
Apropo, sunt băiat, nu fată.
Te rog eu, abţine-te să îmi mai răspunzi pentru că nu rezolvi nimic, ştii că am dreptate, dar tu cred că tot o să răspunzi. Ai mai făcut asta în trecut şi tot eu eram cel care avea dreptate pe când tu doar aberai fără să gândeşti logic...

| sierra1 a răspuns (pentru Ady117):

"Tu cred că ai o problemă."
da, am o problemă cu intrebările stupide (a ta e cu vârf și indesat)

"De ce aş arunca tigaia care este destul de scumpă"
iți spusesem să arunci pseudo-pizza aia

"eu eram cel care avea dreptate pe când tu doar aberai fără să gândeşti "
- și eu care nu știam unde s-au aciuat geniile

| Ady117 explică (pentru sierra1):

Păi cum să arunc pizza dacă era blocată în tigaie? Trebuia să o arunc cu tot cu tigaie.
Nu înțeleg de ce te deranjează întrebarea mea.
Să zicem că e o întrebare stupidă, da? Păi nu mai răspunde. Răspunde la cele la care oamenii au nevoie urgentă de ajutor.

| sierra1 a răspuns (pentru Ady117):

Adițu, tu nu ai interlocutor, este?

| Ady117 explică (pentru sierra1):

Ba da...

| Hammurabi a răspuns:

Nu ai mai putut să scoți capacul de la tigaie?
Cu ce dracu' era pizza? Cu SuperGlue? laughing

| Ady117 explică (pentru Hammurabi):

Nu, dar capacul era de vină. Era de la altă tigaie și era prea mare tigaia pentru acel capac, din aceasta cauză a rămas blocat.
Am reușit să-l scot după ce s-a răcit tigaia laughing