| SnYcK3rS a întrebat:

Am fost la o farmacie si m-am cantarit.
Rezultate:
-greutate = 67, 5 kg
-inaltime = 166 ( cred ca nu am stat suficient de drept, deoarece ultima data cand m’am masurat aveam 1, 69 )
-IMC ( Indice Masa Corporala ) = 24, 5
-indicele grasimii = 24, 5
-masa grasimii = 16, 5
- varsta = 17 ani, barbat

Ma simt aiurea. Vreau sa slabesc 3-4 kg pentru ca am putina burtica si vreau sa am un abdomen frumos. La sala nu ma duc pentru ca nu-mi place, iar de alergat nu am timp, dar daca as avea m’as duce.

De 1 saptamana am inceput sa tin un fel de dieta, 3 mese pe zi si 2 gustari, am redus painea considerabil, mananc 1 felie mica si subtire dimineata, dulciuri nu mai mananc, iar prajeli oricum nu mancam

Am incercat tot felul de exercitii de pe youtube si dupa net si fara rezultat. Vreau ceva care sa dea rezultate din propia voastra experienta.

Painea prajita ingrasa? big grin

FUNDA

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce legatura are povestea ta cu Dragoste si sex?

| TrustStyle a răspuns:

Incearca sa nu mai mananci dupa ora 18:00 incolo.
Iar de dimineata exercitii.
Poti merge si la un sport, eu de exemplu fac basket si am 1.89 si 72 kg, si am 14 ani..in cateva luni, daca ti dieta, faci exercitii de dimineata si nu mai mananci seara, se vede diferenta!

| deliapisicutza a răspuns:

Nu e nevoie sa tii dieta, stiu eu o metoda super usoara, si poti manca ce vrei tu! Nu este un exercitiu greu dardaca vrei sa slabesti nu trebuie sa te lasi de ele si slabeti f usor, eu am facut 2 zile la rand si deja se observa diferenta1 Uite ce trebuie sa faci:

Te pui pe marginea patului /canapelei /fotoliului etc.

Iti ridici genunchiisa ajunga la piept

pe urma ii lasi normal si ridici mainile in sus! Atat1 Faci de cate ori vrei!

Mai stiu si alta metoda dar nu stiu cat de eficienta e

Pai mergi la piscina sau in apa marii (asta faci vara) sau la o piscina acoperita adica facut-a int-o camera

incrucisezi degetele si le tii deasupra burtii, pe urma le ridici in sus si tot asa, ai sa simti cum se misca intestinele eu am incercat dar nu mult timp, o singura data dar nu aveam de gand sa slabesc ci doar sa incerc 1 Sper ca te-am ajutat!