| costimovrin a întrebat:

Salut, am lipit o foaie cu superglue pe o ușă, am pus superglue doar la cele 4 colturi ale foii A4. Știu, e foarte idiotic ce am făcut. Dar am dat foaia jos și au rămas pe ușă urmele. Cum as putea sa scap de urmele de foaie de pe ușă? Am incercat cu spirt, acetona, apa calda. Am înțeles că benzina ar mai fi o opțiune.

2 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai normal ca au ramas acele urme, nu lipesti niciodata hartia cu superglue, pentru ca se intareste si ara ramane. Nu prea ai cum sa iei totul fara sa lasi urme, deoarece s-a intarit acolo. Incearca cu otet sau benzina, cum ai zis.

Insa odata lipit... asa ramane, doar daca iei si o suprafata din usa.

Numai bine! ^_^

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa benzina arunca si un chibrit! Asa scapi de usa cu totul si sigur rezolvi!