| AlexCZC2004 a întrebat:

Am mana in ghips de aproximativ 2 saptamani. Am avut-o rupta fiind oasele distanțare.o am de putin mai jos de cot pana la degete. Pana acum nu am avut nici o durere dar aseara pe la ora 1:30 mi-a amortit complet, iar astăzi de dimineata nu am mai avut-o amorțita dar ma doare osul de la încheietura cand fac vreo mișcare cu degete pentru o secunda.

3 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Știu că doare. E ceva normal. Dacă ai fractură, sudarea oaselor /vindecarea fracturii se face în timp, nu în două săptămâni.
E posibil să stai cu mâna în ghips câteva săptămâni, iar durerile nu sunt excluse nici după scoaterea acestuia.
Dacă ai dureri puternice, poți ține o pungă cu gheață, se pot lua și antiinflamatoare, la recomandarea ortopedulului.
În final, o să te vindeci! happy

| Freya1 a răspuns:

E un os rupt, e normal sa fie asa.

| AlexCZC2004 explică (pentru Freya1):

Pana acum nu s-a intamplat