| anonim_4396 a întrebat:

am o durere micuta pe partea dreapta sub coaste cred ca e pe vana mentionez ca nu ma doare cand stau sau fac efort doar cand aps cu degetul pe ea ma doare cam de 2 zile dupa ce am saltat o piatra mai grea in sus in acel moment am simtit o durere mica la muschi jos in deapta langa sold ..credeti car putea fi apendicita mie cam frica...

7 răspunsuri:
| Elvina a răspuns:

Doar daca durerea persista si nu mai rezisti te duci la spital, dar nu cred ca ai apendicita, ar trebui sa te doara multe luni. Bafta!

| floryn05 a răspuns (pentru Elvina):

Pai asa nu ma doare deloc numai cand aps cu degetul pe vana deasupra la soldul drept
cat despre spital nici nu vreau sa aud ca mie foarte frica! de operati si alte chesti

| Elvina a răspuns (pentru floryn05):

Atunci nu ai nimic stai linistit.

| floryn05 a răspuns (pentru Elvina):

Ma speriasem foarte tare sa nu am apendicita dar ai exact apendicita se poate forma si sub coaste ..pana acum nu am avut dureri de burta.

| Elvina a răspuns (pentru floryn05):

La apendicita trebuie sa te doara foarte multe luni, nu doar o data.

| floryn05 a răspuns (pentru Elvina):

De aproximativ 2 zile dar cum am zis nu simt nicio durere doar cand apas in acel loc

| Elvina a răspuns (pentru floryn05):

Atunci n-ai nimic.