| princesshope a întrebat:

Am o intrebare dar daca aveti de gand sa raspundeti cu comentarii rautacioase va rog sa nu mai raspundeti!
Deci...este un baiat de care imi place f.mult.Ne cunoastem de anul trecut, iar el este cu 1 clasa mai mare ca mine.Anul trecut ma saluta mereu dar eu il ignoram crezand ca daca ii voi raspune cei lalti se vor rade de mine. Iar anul acesta nu ma mai saluta de loc, dar tot imi zambeste si se uita la mine cand ma vede. Ce credeti ca ar trebuie sa fac?

Răspuns Câştigător
| LarisaAndreea a răspuns:

Saluut!happy

Mmm...in primul rand,zambeste si tu cand il vezi, il poti saluta,sa-l intrebi ce mai face. Intereseaza-te care sunt pasiunile si preferintele lui si intra cu el in vorba,de exemplu daca ii place un anumit film sau sport vorbeste cu el despre asta,spune ca si pe tine te-ar interesa sa vezi filmul ''x'' dar nu stii cand va fi difuzat in cinema. Sau, daca are o carte preferata, intreaba-l daca ti-ar recomanda-o si multe altele. Dupa, lucrurile vor merge de la sine. Multa baftahappy

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Sa intri cu el in vorba, parerea persoanelor nu conteaza pentru ca ele rad de ciuda si pura prostie care o au in cap.

| PatyKan a răspuns:

Sa incepi sa il saluti in primul rand. Ai zis ca il cunosti de un an, deci ar fi bine sa incepeti sa povestiti. Glumeste, arata-te interesata de ceea ce zice. Arata-i ce simti.
Nu trebuie sa iti pese atat de ceilalti, tu fa ce crezi ca e mai bine. Nu il condamn pe baiat ca nu te mai saluta, daca nu i-ai raspuns la salut niciodata. Dar din ce ai scris pe aici, da semne ca te place.
Succes! happy

| Swallow a răspuns:

Salut.Pai tie ar trebui sa-ti fie intr-un loc de ce zic ceilalti si despre ce cred ei,conteaza ce simti si ce faci tu love struck Eu cred ca ar trebui o data,sa-l saluti tu prima~ dupa,el iti va raspunde, si sa speram ca dupa aceasta data va fi el cel care se va saluta ca`nainte. Eu cred totusi ca el te place love struck daca tot zici ca iti zimbeste si te priveste love struck frumosss* si daca dupa o saptamana sa zicem nu se va apropia sa va cunoasteti mai bine, fa tu asta, dar asa ~mai moale, sa nu se vada tare ca faci tu primul pas :* Bye` si succes love struck

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Folosesti si tu niste cuvinte simple ca Buna ce faci parca ieri am dat de tine pe la.