| MisterKat a întrebat:

Am o problema cand incerc sa ma conectez la Internet prin cablu, cand dau click pe "Connect" mi se blocheza computerul si nu mai raspunde la nicio tasta, nicio comanda. De ce? Cand intru de pe stick, Internetul merge. Ce ar trebui sa fac ca sa mearga Internetul si pe cablu? Eu am Internetul pe RDS. Am reinstalat Windowsul de nu stiu cate ori. Ce sa fac? Am fost cu computerul la service si acolo(nu stiu cum au facut ei), mergea pe Internet dar acasa nu merge. I-am chemat pe cei de la RDS acasa, au venit, au testat Internetul pe un laptop si la ei mergea, numai la mine nu. Am pus Internetul pe un computer mai vechi care s-a stricat intre timp si pe ala mergea. Pur si simplu, cred ca innebunesc cu computerul asta.

Ce ar trebui sa fac ca sa imi mearga Internetul si sa nu mai am probleme cu el? Va multumesc!

1 răspuns:
| LucianGabriel a răspuns:

Vezi daca ai driverul la placa de retea, daca il ai si nu iti merge netu prin lan atunci poate e defecta placa de retea daca zici ca netu merge la alt calculator.