| Alessia3912 a întrebat:

Am o sora mai mica decat mine cu aproape 3 ani. Ea este in clasa a 6 si cand vine acasa o intreb de ce tot vine asa suparata. Aceasta imi spune ca tot nu o lasa in pace colegii ei, nu prea este populara. Colegii ei tot o insulta despre parul ei, haine etc. Sincer sunt needucati acestia fiindca si injura si isi bat joc de multe persoane. Si eu am incercat-o sa o ajut cu problema asta. Uneori i-am spus sa nu-i bage in seama dar ea imi spunea ca nu-i poate evita. Ajutati-ma va rog!

3 răspunsuri:
| SilentRain a răspuns:

Vorbește cu părinții tăi să o transfere la alta clasa

| Emma30555 a răspuns:

Ar trebui sa se mute la alta școală, copiii aceea sunt mai needucați, sau sa i pună la punct, sa vina un unchi, tatăl sau un var sa bage puțin frica în ei, (bineînțeles ca nu ma refer sa i bata sau a ceva ilegal dar sa le vorbească un pic pe limba lor)