| Maria1300 a întrebat:

Am o verisoara de 14 ani. Recent, am citit o conversatie cu un baiat din telefonul ei(stiu, nu aveam ce cauta in lucrurile altcuiva). Citind, am ajuns sa gasesc niste poze cu ea, dezbracata... i le-a trimis baiatului ala. Parintii ei sunt in curs de divort. Ar trebui sa le arat parintilor ei pozele? Fundaa daca ma ajutati happy

Răspuns Câştigător
| sofisis a răspuns:

Nu cu parintii. Momentan. Bine ar fi sa voresti intai cu ea. Sa incerci sa ii povestesti situatii "asemanatoare", chiar si fictive. Poate ti se confeseaza si reusesti sa o ajuti.

3 răspunsuri:
| mentholinks a răspuns:

Daca are sub 16 ani, da, ar trebui sa vorbesti direct cu parintii. Asta e un caz de pornografie infantila.

| Cristian_Cotor_1994 a răspuns:

Nu cred ca ar trebui sa i le arăți. asta ar putea să agraveze situația. Incearca sa-i vorbesti daca esti apropiata de ea. Sa o convingi ca sunt mulți bărbați care vor sa profite de slabiciunea unor persoane...sunt atâtea clipuri cu fel si fel de cazuri. Nu ii spune direct ca stii despre acea conversație, incearca să-ți creezi o poveste si fă o sa înțeleagă.