| anonim_4396 a întrebat:

Am pierdut cutia unui ceas care este in garantie. Mai am manualul de utilizare si bonul fiscal. Mai este valabila garatia?

Răspuns Câştigător
| Roberrt21 a răspuns:

Cumparatorul are obligatia de a pastra certificatul de garantie si factura fiscala. In cazul aparitiei unei defectiuni, conform Legii nr. 449/2003, certificatul de garantie este singurul document care atesta dreptul la garantie si care va fi prezentat impreuna cu factura fiscala si dovada platii (chitanta, bon fiscal etc.).