| Mercore a întrebat:

Am primit un mesaj pe Facebook de la o persoana, am dat click pe mesaj să-l văd și după persoana respectivă îmi apărea la prieteni, fără sa ii dau accept la cerere. E posibil așa ceva?

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Mai sunt și erori de acest gen. Mi s-a-ntâmplat și mie, să aflu că mi-a fost 'acceptată' o cerere de prietenie, iar eu nu obișnuiesc să trimit așa ceva. Situația m-a amuzat... ))
Singura soluție e să îți verifici periodic, prietenii adăugați recent. Și le dai delete celor iviți pe neașteptate...

3 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Da, se poate. Sunt conturi noi si Facebook cauta prieteni pe care ii mai cunosti ceva de genul sau sugerari de prieteni, astfel intrand automat in lista ta de prieteni. Eu cand observ un cont nou il sterg, pentru chiar nu ii cunosc.

| Mercore explică (pentru MihaelaDart):

Am inteles, mersi.

| forlucky a răspuns:

Virus