| Casandranebuna a întrebat:

Salut,am si eu o întrebare cam stupidă....intreb de curiozitate.
În America, nu poti deveni presedinte dacă ai vreo 25 de ani, adică iti trebuie o vârstă anume ca sa poti candida?
P.S:Nu știu dacă e bună categoria

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Varsta minima e 35 de ani.

5 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Trebuie sa ai 35 de ani si sa fii nascut din cetateani americani, altfel nu poti.
Deci Daca nu esti naccut in america sau din cetateani americani nu poti candida.
De scoala, nu trebuie sa ai absolut nici o scoala, asa e legea laughing

| Casandranebuna explică (pentru relian):

Stai calm ca nu voiam eu să devin, întrebam de curiozitate

| relian a răspuns (pentru Casandranebuna):

Eu is calm, nu stiu de unde cas fi altfel laughing am raspuns doara la ce ai intrebat, asa ca nu te mai agita laughing

| Andreeush a răspuns:

Ai auzit tu de un președinte care să aibă vârsta sub 30 de ani?

| RAY a răspuns (pentru Andreeush):

Ai dreptate

La 36 de ani Mikail Sakasvili a devenit cel mai tanar sef de stat din lume. Noul lider politic de la Tbilisi si-a cultivat o imagine total diferita de cea a predecesorului sau. El este descris drept un poliglot energic si ambitios, carismatic si popular, exponent al noii generatii, determinat sa actioneze impotriva coruptiei. Dar criticii spun ca este nationalist, populist si insetat de putere.