| Kevinn2000 a întrebat:

Am și eu o întrebare...
Oamenii foarte subiectivi, frustrați și încuiați la minte sunt fericiți? Nu vorbesc despre toți, evident, dar măcar jumătate din ei, sunt cât de cât fericiți?
Sunt chiar curios dacă sunt cât de cât fericiți în sinea lor.
Întrebarea se adresează celor care cunosc astfel de oameni și știu dacă sunt fericiți sau nu.
Dacă nu ești sigur de răspuns, nu răspunde, te rog. Nu vreau să fiu indus în eroare, chiar dacă nu e un subiect foarte important pentru mine.
Mulțumesc! O noapte plăcută vă doresc.

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

încuiați la minte sunt fericiți?
Sunt foarte sigur de răspuns.
Cine e încuiat la minte e fericit din start.
Nimic și nimeni nu îl descuie.

| Kevinn2000 explică (pentru sadrian46):

Acum chiar e logic și foarte plauzibil, nu am stat să gândesc suficient despre acest subiect.
Mulțumesc pentru răspuns.

| sadrian46 a răspuns (pentru Kevinn2000):

Dai și funda? Nu de alta, dar poate în Ianuarie 2020 o să primesc și eu o sticlă de parfum de la admin Cristina de la TPU.
Și ca fapt divers, știu de unde știu schema cu încuiații?
Că până m-am descuiat, am fost și eu la fel.
Acuma m-am descuiat de tot, bate vântul pe la mine prin scăfârlie, și mi se răcesc piticii și păsărelele.

16 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Un om frustrat poate sa fie descuiat la minte cu alte lucruri si ramane ca un om obisnuit placeri si necazuri intampina

| Kevinn2000 explică (pentru mgtow):

Corect, nu am zis nu, doar că eu întrebam despre acei oameni care au toate aceste defecte la un loc.

| RAY a răspuns:

Prosti sunt cei mai fericiti oameni

| Kevinn2000 explică (pentru RAY):

Interesant... as vrea si eu sa fiu in locul lor pentru o zi sa vad cum e.

| RAY a răspuns (pentru Kevinn2000):

Simplu, du-te la pocaiti si lasate spalat pe creier

| Kevinn2000 explică (pentru RAY):

Nu as putea, sunt greu de influentat, si oricum voiam o singura zi, nu toata viata...
Apropo, nu toti pocaitii sunt incuiati la minte, si pe langa asta, sunt si oameni care nu-s pocaiti incuiati la minte...
Eu cred ca dau aproape zilnic de ei pe internet.

| RAY a răspuns (pentru Kevinn2000):

Exista o posibilitate dar e pe viata, o operatie pe creier

| Freya1 a răspuns:

Dacă ești frustrat nu ai cum sa fi fericit logic, pentru ca mereu va exista ceva care sa te enerveze.
Dacă ești încuiat la minte da, nu are cum sa te enerveze ceva atata timp cat nu gandesti.

| Kevinn2000 explică (pentru Freya1):

Am dat eu de un tip pe Youtube, în comentarii care era și încuiat la minte, și frustrat. Nu aveau ceilalți oameni cum să se înțeleagă cu el deloc deloc orice i-ai fi zis. Era clar că el este cel vinovat în discuție, pe lângă asta mai și jignea lumea pentru că nu era de acord cu opinia lui. Datorită lui m-am întrebat dacă unii oameni de acest tip sunt fericiți.
Eu mă refeream dacă persoanele respective au toate aceste defecte la un loc.
De subiectivitate deja nu mai vorbesc la acel tip, e logic că e subiectiv.

| Plato a răspuns (pentru Freya1):

Ba da, cand esti descuiat te enerveaza incuiatii.
Incuiatii sunt mai fericiti, deoarece ei ignora tot si isi sustin ideile fara a fi afectati.

| Kevinn2000 explică (pentru Plato):

Nu te enervează neapărat încuiații dacă tu ești descuiat ( ce ciudat sună laughing ).
Poate pe majoritatea, dar pe mine, de la un timp, am început să nu prea le mai dau importanță, îi înțeleg și îi las în pace, nu le mai dau replică, nu le mai zic nimic dacă văd că nu vrea de nicio culoare să înțeleagă ceea ce spun. N-are rost să mă enervez degeaba, oricum nu rezolv nimic și oricum peste câteva zile / săptămâni uit acea ceartă și nu mai are nicio importanță, dar nervii pe care dacă îi aveam în acel moment, rămâneau acumulați cred, adică îmi făceam rău singur, chiar dacă era un rău mic. ( Nu m-am exprimat prea bine )

| Plato a răspuns (pentru Kevinn2000):

E suficient, ca stiu ce zici. E mult mai bine asa, ca oricum nu-l scoti din ale lui. E bine sa incerci o data, de doua ori, ca poate mai salvezi cate unul, dar daca refuza sa fie ajutat, mai bine da-i pace.

| Freya1 a răspuns (pentru Plato):

Dacă te enervează incuiati nu inseamna ca esti frustrat, doar te enervează o anumită categorie de oameni.

| Plato a răspuns (pentru Freya1):

Unde am folosit eu cuvantul "frustrat"?