| PuyaTimonel a întrebat:

Am si eu o intrebare "stupida". De ce fetele isi pun gheare peste unghii? Mi se pare ciudat si lipsit de sens.

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Pentru că trăim într-o lume de plastic. Ele cred că Barbie e idealul de frumusețe și vor să ajungă la fel. Desigur, uită că aia e doar o păpușă din plastic.
Dar după cum se vede, și la ele a început să predomine siliconul și alte materiale sintetice (buci, țâțe, buze, copituțe etc.). Pe când și un creieraș tot din plastic?

| PuyaTimonel explică (pentru mihai69):

????

| Dalmore a răspuns (pentru mihai69):

Compari operatii estetice cu niste amarate de unghii pe care si le pun aproape toate femeile mai nou, pentru ca genul asta de unghii ti le faci O DATA pe luna si sunt usor de intretinut?

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ca sa se vada frumoase, mai mult se transforma in panarame

| Andreeush a răspuns:

"Gheare peste unghii"? laughing
Adică unghii cu gel nu?
Din păcate multe fete își pun unghii din comoditate și fiindcă a devenit o modă.
Eu nu îmi pun unghii, prefer unghiile mele naturale.

| Dalmore a răspuns:

Din comoditate. Mie mi se par hidoase.

| Endoryus a răspuns:

Moda. O chestie foarte comuna oamenilor paraleli cu inteligenta.

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Pentru ca le place. Una e sa ai unghii, si alta sa ai operatii si silicoane peste tot.
Unghiile sunt importante pentru aspectul fizic. Unghiile naturale trebuie intretinute, aplicate tratamente, deoarece se pot rupe usor si tot asa. Asa ca e mai comod si mai aspectuos sa ai unghii cu gel.
Si da, gheare sunt alea de 5-6 cm, nu cele normale cu gel.

| Antopuff a răspuns:

Pentru ca sunt superficiale si au vazut la anumite vedete ca au asa ceva si vor sa fie la moda.