| aurashpacurash a întrebat:

Salut,am si eu o intrebare. Unde este mai bine sa faci studii liceale in orase mari sau mai mici, sate...si inca ceva In ce licee din Romania este stiite ale natirii intensiv engleza sau bilingv...multumesc anticipat

3 răspunsuri:
| monstrulet a răspuns:

Liceele cu renume, nu degeaba au renume! Profesorii nu sunt toti la fel! Vezi promovabilitate bac pe licee!
Cred ca gasesti in toate liceele(bune) ce cauti tu.

| aurashpacurash explică (pentru monstrulet):

Hey..eu locuiesc în Republica Moldova și nu prea am idee unde pot gasi promovabilitatea pe licee.Dar pentru mine nu contează rezultatele unor elevi la BAC...Am întrebat unde se face carte...)Mulțumesc pentru răspuns)

| monstrulet a răspuns (pentru aurashpacurash):

Pai, daca multi elevi au rezultate bune la bac intr-un anume liceu, nu inseamna ca in liceul respectiv se face carte?
Cred ca gasesti daca scrii pe google "promovabilitate bac pe licee Bucuresti" sau ce oras/judet vrei.
Uite, de exemplu, pe orasul buzau e asta: http://www.eminescubuzau.ro/......1-2012.pdf