| cata_5027 a întrebat:

Am si eu o problema. Am windows 7, de cateva luni mi-a expirat licenta si tot de atunci a inceput sa isi dea restart singur... la 2 ore.De curand mi-am luat de pe net windows activator, mi l-am activat dar de fiecare data cand deschid ceva imi apare o chestie cu Genuine. Vreau sa rezolv problema cu restartul dar si cea cu Genuine fara sa schimb windowsul.ma poate ajuta cineva?

Răspuns Câştigător
| alexcump a răspuns:

Hai sa iti zic ce este genuine.
O data ce ti-a intrat genuine-ul numai ai ce face sa scapi de el. Asta este un ''program'' de la Microsoft care descopera copiile de windows, mai pe larg pirateriile. Restart-ul inclin sa cred ca vine direct de la Microsoft daca nu...
Mai este o cale sa ai virus. Baga-ti un antivirus bun, cu licenta daca se poate si dai la calculator o scanare completa.
Daca nu ai bani sa iti cumperi un antivirus bun, incearca avira sau avg updatate la zi. Astea sunt free, le poti downloada de pe internet fara nici un fel de retinere, chiar de pe site-urile oficiale ale acestora.
Cum sa iti expire licenta? inseamna ca nici o data nu l-ai avut original.
Ce iti ramane de facut dupa ce ai incercat cele de mai sus. e sa incerci sa pui windows-u iar sau iti cumperi windows 7 original, merita. Este o investitie foarte buna, nu vei regreta.

Sper ca te-am lamurit, partial macar.

1 răspuns:
Răspuns utilizator avertizat