| anonim_4396 a întrebat:

Salut!

Am un iPhone 14 de 2 săptămâni,iar de o ora nu se mai aude atunci când ma suna cineva, se aude la început o secunda și după abia auzi ringtone-ul. Ați întâmpinat vreodată problema aceasta?

4 răspunsuri:
| relian a răspuns:

O fi de la setari, ai apasat tu cine stie ce butoane. Da si tu reset sau cauta pe Youtube, dar in engleza.
Daca nu, atunci mergi la un service, stiu aia sa butoneze telefoane mai bine ca tine, o sa til rezolve, moca.
Eu la fel, dupa ce l-am luat, tot pe asta 14, nu stiu ce chestie era on am fost la Apple la magazin, mi-a aratat unu imediat, deci eu cred ca e ceva din setari.

Pt ca daca ar fi fost ceva defect, nu se auzea deloc. Oricum telefonul este in garantie, asta 14 tocmai in septm sau cand face 1 an, deci ai garabtie de fabrica, asa ca este mai bine sa mergi la un service, daca nu-i din setari, sa stii, sa te poti duce sa til faca pana sa expire garantia.

| Denn97 a răspuns (pentru relian):

Am depistat de la ce e, dacă te uiti la telefon ca și cum l-ai văzut și suna mai încet. Dacă nu ma uit la iPhone suna tare!

| relian a răspuns (pentru Denn97):

laughing adica are setari daca privesti la telefon, el prin camera vede asta si suna incet, iar daca vede ca nu privesti spre el suna normal? Uite ca pe asta nu o stiam laughing
Deci pana la urma este tot o setare, banui ca se poate seta On sau OFF aceasta functie.

| Denn97 a răspuns (pentru relian):

Exact!????