| Riccardo32 a întrebat:

Salut, am vârstă de 13 ani și sunt mai scund, de câteva luni am aceeasi înălțime și nu înteleg de ce, știe cineva ce ma poate ajuta sa mi dezvolt înălțimea?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nimic nu garanteaza ca te va ajuta sa cresti in inaltime. Este genetic. Totusi daca mananci cat de cat sanatos, respecti programul de somn si esti activ fizic(sport) este posibil sa te ajute putin dar nu este garantat.

| Anoniim56M a răspuns:

Nu-ți face griji. Un fost coleg de al meu avea 1, 60 la 13 ani și la 15 a ajuns la 1, 80, iar acum la 16 a atins 1, 85. Depinde de fiecare organism. Toți ce poti face e sa astepti ://