| AlexDorinel a întrebat:

Salut,am văzut acum o ora un film american unde un negru a intrat în casa la o tânără (probabil din cauza ca avea droguri) și a ținut-o drept ostatic.

Toata chestia asta mi-a schimbat părerea despre Sua...
În realitate se intampla asa? Romania este mai sigura din acest punct de vedere decat Sua?

P.S:Filmul este Captive 2015 dar nu vi-l recomand dacă sunteți slabi de înger

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

E mult mai sigură.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Da, in Romania este mult mai sigur, fara de muuulte aspecte, aici nu este asa de periculos, din fericire. Sa ne bucuram la acest capitol big grin

| Wr3nch a răspuns:

Nicaeri nu e sigur laughing Stai linistit ca si la noi daca lasi usa deschisa la casa vin baietii sa admire mobila, si sa o puna pe OLX pentru tine.

| CostinAlamariu a răspuns:

Te asigur ca in America se intampla lucruri si mai rele de atat. In comparatie cu Statele Unite România e o țară cu mult mult mai sigură.
La noi si daca se intampla o crima de obicei sunt implicati proxeneti sau bețivani sau cine stie ce dubiosi care au omorat o persoana cunoscuta.
La noi in Romania aproape ca nu se intampla deloc crime in care sa fie implicata o victima care nu isi cunostea ucigasul.

| siriusblack98 a răspuns:

La noi e civilizatie fata de SUA. Greu de crezut dar suntem mult mai cuminti decat americanii.