| EuCosti a întrebat:

Salut,am verificat un imei de iphone 5c pe siteul https://www.icloud.com/activationlock/ si zice ca este blocarea activat.Aici nu inteleg eu, este blocat icloud sau doar este contul icloud pe telefon?

2 răspunsuri:
| FlorinCiokan a răspuns:

Pai stai asa. Tu ai acel telefon sau vrei sa il cumperi? De ce te deranjezi sa cauti asa ceva cand poti sa verifici daca te uiti la telefon si il butonezi 10 secunde. Acea blocare poate sa fie despre retea. Poate fi blocat intr-o retea mobila. Nu poti fi sigur.

| EuCosti explică (pentru FlorinCiokan):

Vreau sa il cumpar