| luxaees a întrebat:

Salut, anul asta trec în clasa a 8a și vreau sa ma duc la liceul de arte, eu stau la 1 ora și 30 min departate de liceu și ma gândeam sa îmi găsesc un coleg sau doi și sa închiriem un apartament (parinti sa plătească)gen dacă e 500 euro un părinte plătește 250 și celalalt 250, am voie? O sa am 14 -15 ani

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Imposibil sa puteti inchiria un apartament, fiindca este ilegal sa se inchirieze la minori, sau sa locuiasca fara nici un parinte sau tutore legal.
Poti locuii la Caminul liceului cu alti colegi.

| NuCitescNotificari a răspuns:

Si daca mă-ta nu plateste, ce o sa faci? O sa murim de foame!