| Răzvi4Deni a întrebat:

Are ceva daca nu vreau sa fac pozele pentru diploma de clasa a X-a? Pur si simplu nu vreau sa le fac.

5 răspunsuri:
| cevdet a răspuns:

E vorba de o diploma. Ai nevoie de ea, trebuie sa faci si pozele. Daca nu, arunci 2 ani de scoala.

| Răzvi4Deni explică (pentru cevdet):

De ce sa-i arunc, pentru ca nu vreau sa fac poza? Pur si simplu nu vreau. Daca vreau o pun acolo, daca nu, nu.

| cevdet a răspuns (pentru Răzvi4Deni):

Daca nu faci poza, nu primesti diploma. Iar daca nu o primesti, nu poti dovedi ca ai facut (si absolvit) scoala. E ca si cum nu ai fi facut-o. De asta am spus "arunci 2 ani de scoala", adica ii pierzi.

| Răzvi4Deni explică (pentru cevdet):

O pun eu acasa, are ceva?

| cevdet a răspuns (pentru Răzvi4Deni):

Nu poti sa o pui tu acasa pentru ca peste ea, se aplica stampila scolii, sau un timbru sec.