| Kevinn2000 a întrebat:

Are cineva idee cam cat m-ar costa sa chem un om care se pricepe la calculatoare, sa imi faca internetul sa mearga pe PC?
Nu l-am mai aprins de 1 an si nu mai merge internetul...

9 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Eu lucrez in domeniu, depinde de problema, pot fi multe probleme, eu unu fac preturi in functie de cat de greu este sa rezolv problema respectiva, intre 30- 60 de ron cam asa

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Eu dau la consultantul meu IT cam 100 de lei, dar dacă e doar o problemă simplă, cam 50.

| Kevinn2000 explică (pentru sadrian46):

Depinde si de zona, cred.

| SilentRain a răspuns:

În funcție de ce ai nevoie, 50 - 100 lei
Îți spun din propria experient dacă ai ceva de reparat du-te la service, plătești mai mult dar băieți de acolo știu ce au de făcut

| Kevinn2000 explică (pentru SilentRain):

E o simpla problema de internet, nu e greu de facut pentru un om cu aceasta specializare. Cred ca trebuie instalat un program sau ceva...

| SilentRain a răspuns (pentru Kevinn2000):

Pai pana în maxim 50 lei, nu îți ia nimeni prețul în funcție de zona ca nu plătești la prostituate laughing
E în funcție de problema pe care o ai

| RAY a răspuns (pentru SilentRain):

Ba da se poate plati si in functie de zona, pentru ca imi ia timp sa ajung pana acolo care e timp pierdut

| SilentRain a răspuns (pentru RAY):

N-am mai auzit, când aveam pc și mai trebuia sa îl repar plăteam doar reparația nu și drumul

| RAY a răspuns (pentru SilentRain):

Depinde de fiecare, nici eu nu cer pentru drum, dar uni da