| Ady93 a întrebat:

Are cineva o cale eficienta de a se trezi dimineata? (de preferat fara cafea tongue ) Oricat as incerca nu par sa reusesc sa ma trezesc de dimineata, si daca incerc sa ma culc devreme degeaba ca nu adorm sad

5 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Tu vrei ceva care sa faca sa te trezesti dupa ce te trezesti? Adica sa ti se destepte si minte, si corpul dupa ce ai deschis ochii, asta inteleg eu, da?
Cred ca cel mai bine este sa manci un mic dejun in acelasi timp hranitor si usor, ca sa ai energia necesara si digestia sa nu fie obositoare. Incearca niste paine graham cu ou, telemea si rosii, sau cereale cu cacao cu lapte, sau paine cu dulceata sau miere si cu ceai.

| Nimicdespus_7705 a răspuns:

Incearca sa faci ceva miscare, exercitii fizice(extensii, flotari. o mica incalzire), si fa asta pentru 10-15 min.La mine functioneazahappy

| Cineva_1522 a răspuns:

Pai incearca cu un ceas desteptator sau cu telefonul ai ceas alarma pe telefon ti-l poti pune sau te culci undv unde soarele iti va bate in ochi si te vei trezi de dimineata plss raspuns la intrebarea mea

| Ady93 explică:

Eu alarma imi pun, ma refer la trezitu propriu zis, cred ca o sa imi un claxon de masina laughing

| Acvila a răspuns:

Degeabatongue
iti spun din experienta...aceeasi problema o are si prietenul meu...
dimineata pleaca adormit la munca, indiferent de cate cafele a baut.