| SuveranulAndrei10011 a întrebat:

Salut, aș dori sa ma ajutați cu o soluție, la problema mea mai exact am doar 6 clase și aș dori sa găsesc o soluție, pentru a putea face câteva clase sau pentru a obține o diploma pentru 8 clase.

2 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Sunt scoli generale care au programul ''A doua sansa''(asa se numeste programul, a aratat si la televizor), te inscrii acolo si poti termina 8 clase, apoi daca vrei sa continui mergi la liceu la seral sau frecventa redusa.Deci suna la inspectoratul de care apartii sau intreaba la scoli, unde au programul ''A doua sansa'' si inscrie-te acolo.E sansa ta si dreptul tau.Succes!

| GabyOps a răspuns:

Și eu caut o soluție cum sa fac cele 8 clase?