| Johnell1 a întrebat:

Aș dori un discurs pentru doamna de franceză. Acum termin clasa a 8-a și am nevoie de un discurs și nu știu cum să-l fac. Fac cu ea din clasa a 6-a și vreau să-i mulțumesc și să fac un discurs frumos. Discursul să fie la plural (pentru toată clasa).
Să nu fie chiar lung, dar să fie frumos. Mulțumesc anticipat!

4 răspunsuri:
| Doarof3 a răspuns:

Vreau sa va mulțumesc pentru clipele atât fericite cât și nefericite alături de mine.Va mulțumesc pentru amintirile de neuitat, pe care le-am avut împreună cu voi toți și care au fost mai multe decât în 1000 de ani.Doamna noastra dirigintă ne-a fost atât mamă cât si pretena, iar colegii au fost frații noștrii.Mereu am ținut unul la altul și mereu ne-am iubit unii pe alții chiar daca nu am arătat asta.De multe ori nu am știut cum sa ne exprimam sentimentele unul față de celalalt, de multe ori ranindu-ne atât pe noi, cat și pe doamna dirigintă.Va mulțumesc pentru toleranța pe care mi-ați dat-o și pentru toate susținerile voastre.Astăzi,cu lacrimi atât în suflet cat și pe obraz,ne despărțim, fiecare luând-o pe "drumul" lui către viață, către noi colegi, către noi profesori, catre noi iubiri.Doamna dirigintă, nu va voi uita niciodată.Îmi sunteți atât de dragă! Dragii mei colegi, sa va dea Dumnezeu noroc în viață, iubire, noroc și sănătate.Sa ne intalnim cândva bucuroși, amintindu-ne cu nostalgie de anii petrecuți împreună. Mulțumesc pentru atenția acordata.

| Doarof3 a răspuns:

Scuze,am scris din greșeală "doamna dirigintă". Poți sa schimbi în "doamna de franceza "

| Johnell1 explică:

Vreau ceva mai... mai emotionant. Aici ai scris ca pe o diriginta dar vreau ca pe o profesoara de franceza. Oricum multumesc.

| Johnell1 explică:

Haideti, va rog frumos. Ajutati-ma!