| anonim_4396 a întrebat:

Aș vrea să fac o strigare. Avem persoane aici pe TPU ce au Autism sau Asperger's? Aș dori să aflu un sfat de la reprezentanții acestui spectrum, anume ce sfat ați putea să ne dați nouă celori "normali"(dar nu superiori!)?
Am impresia că această categorie de oameni este foarte stigmatizată, cu toata ca de fapt cea mai mare greșeală pe care o poți face e să îi subestimezi! Persoanele cu Autism sau Asperger's cu care am vorbit eu au o capabilitate intelectuală mult peste a mea și chiar m-au învățat lucruri, contrar opiniei publice. Așa că aș vrea cu această ocazie să vă dau cuvântul!

1 răspuns:
| Catrice a răspuns:

Nu judeca o carte după coperta.