| LuLu1234 a întrebat:

as vrea sa imi spuneti si mie niste carti pe care pot sa le citesc. imi plac foarte mult cartile de fictiune, dar de asemenea ador cartile de genul " mandrie si prejudecata" ( vreau sa spun ca ador cartea, e super) dar ma dau in vant si dupa cartile scrise de Arthur Conan Doyle si la fel si "omul invizibil" de H. G. Wells. Imi plac si cartile din seria Goosebumbs. mda. imi plac cam multe. dar va rog, daca stiti carti care se incadreaza in aceste genuri ( magie, politiste, de groaza etc.) sau care vi s-au parut interesante sa mi le spuneti. mersi mult

12 răspunsuri:
| aliceinchains a răspuns:

Polițiste! Da, și mie îmi plac! Dacă nu ai citit până acum, caută cărțile scrise de Agatha Christie, sunt în jur de 80 din câte știu, eu am citit cam 15. Toate sunt geniale. Nu au legătură între ele, deci poți alege orice carte. Crima din Orient Express, Crăciunul lui Poirot, O crimă anunțată, Ucigașul ABC, O supradoză de moarte, Moarte pe Nil, Cadavrul din bibliotecă, Zece negri mititei, Trenul albastru etc.

| Urzi23 a răspuns:

A Paunescu tot ce prinzi

| CeaCuMasca a răspuns:

Ce-ar fi sa iti continui continuarea de la F.R.A. si sa forget about the books

| LuLu1234 explică (pentru CeaCuMasca):

Oooook... ce e aia F.R.A?

| CeaCuMasca a răspuns (pentru LuLu1234):

Ia ghici

| LuLu1234 explică (pentru CeaCuMasca):

Iulia... esti chiar tu?

| CeaCuMasca a răspuns (pentru LuLu1234):

Sa fie...

| CeaCuMasca a răspuns (pentru LuLu1234):

Iti plac Beatles?

| LuLu1234 explică (pentru CeaCuMasca):

Sa fie sau sa nu fie? aceasta este intrebarea...iar raspunsul este... "sa fie"

| CeaCuMasca a răspuns (pentru LuLu1234):

Your wish is my command!

| LuLu1234 explică (pentru CeaCuMasca):

Da, ii gasesc foarte... " bine" plasatirolling on the floor