| Ionică a întrebat:

Ati petrecut Craciunul in strainatate? Daca da, cum e acolo? Multumesc!

2 răspunsuri:
| RaSpUnS.pT.vOi a răspuns:

E cel mai urat sentiment!
Fiecare tara are obiceiul sau.insa ca noi romanii, niciunii nu stiu sa se distreze!

| Kitty a răspuns:

Craciunul nu, dar revelionul da. si nu prea mi-a placut. Nu te simti ca la tine acasa si in plus acolo unde am fost eu (Polonia) mancarea nu a fost tocmai ideala. Cand m-am intors in tara am devorat efectiv bunatile traditionale. Singurul lucru care e interesant este ca vezi stilul de viata al altora si comunici cu ei, iar astfel observi cat de bine te pricepi la limbile straine.