| morfeo a întrebat:

Salut, azi au venit niste controlori la mine, eram intr-un autobuz 467 la Bucur Obor (eu aveam abonament gratuit pe Bucuresti) din moment ce eram inca in Bucuresti, e normal sa fiu amenintat cu amenda daca nu eram in Ilfov? Si am refuzat sa platesc 50 lei si au bagat-o pe aia ca-mi vine amenda de 500 lei acasa. Vreau sa stiu in ce termen mai pot sa platesc 50 lei si unde si daca chiar o sa primesc amenda sau e vrajeala.

7 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Pai ti-au luat datele? Ti-au dat amenda? Ca daca da nu mai e nici o vrajeala e fapt concret. Era pe loc 50 lei sa o platesti la ei gen altfel e 500 de anul asta [ platesti jumate in termen de 2 saptamani ], inainte era 150 daca nu plateai pe loc.

| morfeo explică (pentru alina2k18):

Au luat doar cartela aia de ratb au scanat-o

| morfeo explică (pentru alina2k18):

Nu am primit si nici eu nu am facut niciun proces verbal sau amenda. Doar trageau de mine sa le dau 50 lei

| Bizon95 a răspuns:

Abonamentul gratuit nu acopera anumite linii
de 467 NU stiu, cica, ca ar fi liniile regionale, dar liniile express - 700+ sunt SIGUR ca nu sunt acoperite, chiar a fost scandal ca au sarit sa il bata pe unul care avea abonament pe "TOATE LINIILE", si nu scria nicaieri care sunt exceptiile
deci, e posibil sa fie pe bune
cat despre termen, da telefon si intreaba:
http://stbsa.ro/contact.php

| morfeo explică (pentru Bizon95):

Dar din moment ce eram in Bucuesti cu abonamentu gratis pe orice linie, mi se pare o panarama totala sa te iei de mine, daca intram in Ilfov bun intelegeam.

| morfeo explică (pentru Bizon95):

Ce program au javrele, de luni-vineri pana la 15:00

| Bizon95 a răspuns (pentru morfeo):

Deh