| anonim_4396 a întrebat:

Salut/Buna ziua. in anul 2011 am făcut un împrumut de suma 1.800 lei și nu au fost achitate pana astăzi, acum sunt la biroul de credit. întrebarea este. dacă astăzi achit pe loc toată suma de bani. mai pot face un alt împrumut, și la cât timp după ce rezolv problema asta in câteva secunde? am verificat cu aplicația mobila "Scorerise" cât am de plata. Va multumesc.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Stai asa, ca nu-i usor.
Ti se calculeaza dobanda si penalizarile din 2011 pana azi si abia dupa ce achiti tot, ei trimit informatia la biroul responsabil cu restanta ta, sperand ca se vor face update-urile in computere si sistem, in cateva zile.
Daca tu nu te-ai grabit vreo 8 ani sa platesti te asigur eu, ca nici ei nu se grabesc sa updateze sistemul, peste noapte.

| Andreeush a răspuns:

Nu o să îți fie ușor, mai ales că pe lângă acea sumă se adună și penalizările acumulate în acești ani.

| Saveluc a răspuns:

Multumesc la toată lumea. deci am încurcați rău. multumesc pentru răspuns lume buna