| anonim_4396 a întrebat:

Salut, cam in cat timp scap de burta de mancat nu prea mananc asa mult, sunt slab dar tot in burta ma ingras laughing sa ma duc la sala?

9 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Probabil gresesti ceva din alimentatie. Bei suc si/sau bere?
A mea vad ca a inceput sa scada de cand am renuntat la sucurile cu zahar, am trecut la cele light.

| Nimeni10 a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Da cam beau multe sucuri, apa beau doar minerala, am exagerat si cu painea

| gemeni6226 a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Eu beau doar apa plata de ani de zile totusi am burta.

| gemeni6226 a răspuns (pentru Nimeni10):

Paine aproape deloc nu maninc.In trecut mancam dar de cateva luni nu.Dar ador covrigii si rontaiala poate de aceea?

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru gemeni6226):

Probabil e altă cauză. La mine asta era problema, mult suc cu zahar, care îmi stârnea și poftă exagerată de mâncare. Mâncăm dublu față de cât mănânc fără excesul de suc.
Cu pâinea am încercat (să reduc spre 0 consumul), nu am observat nici un efect.
M-am educat și să nu mănânc noaptea.

| gemeni6226 a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Cred ca e si gentic de la bunica cand m-am maritat se credea ca sunt gravida ca am avut si atunci un pic de burta.

| Bruno92 a răspuns (pentru gemeni6226):

S-ar putea sa fie genetic sau poate fi hipotiroidism, orice ai manca se depune in grasime. Verificati tiroida la un endocrinolog.

| gemeni6226 a răspuns (pentru Bruno92):

Genetic bunica din partea mamei era asa.

| Bruno92 a răspuns (pentru gemeni6226):

Adn ul nu poate fi schimbat asa ca trebuie sa mergem inainte ca tancurile rusesti