| anonim_4396 a întrebat:

Când sunteti invitati la o nunta, mergeti si la cununie la starea civila, la poze, (tot evenimentul) sau doar la nunta direct la restaurant? E ceva gresit sa mergi doar la jumatatea evenimentului? Mie sincer mi se pare o aberatie, rusinos sa mergi direct la restaurant, ca si cum te-ai duce doar la mancat si la baut.

2 răspunsuri:
| DenisaNicoletaG a răspuns:

Eu o sa am o nunta la verisoara mea pe 19 septembrie. O sa merg doar la nunta, la cununie nu pot ajunge, am niste probleme.
Si chiar daca ar fi cum zici tu, faza ca te duci doar sa mananci, tot platesti. happy

| DumitruS a răspuns:

Depinde de situatie. Stiu pe cineva care de exemplu si-a facut cununia civila separat si aceasta a tinut-o doar pentru familie. Depinde si cat de apropiate sunt persoanele respective, de unde vii etc. Si mie mi se pare ok de mers si la biserica de exemplu.